top of page

Japonya'da Müzecilik, Toplumsal Gelişim ve Türkiye'deki Uygulamalar

Güncelleme tarihi: 22 Nis

Derneğimiz ve JICA Türkiye Ofisi işbirliği ile, hem izleyicilerin farklı konulardaki uzmanlardan bilgi edinmeleri ve entelektüel seviyelerini geliştirmeleri hem de JICA katılımcıları arasındaki bağların güçlendirilmesini amaçladığımız çevrimiçi seminerler serisinin üçüncüsünü "Japonya'da Müzecilik, Toplumsal Gelişim ve Türkiye'deki Uygulamalar” konusunda 27 Kasım 2020 tarihinde saat 10.00-11.00 arasında gerçekleştirdik.

Açılış konuşmaları, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı, A.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Sayın Hasan H. ATAR ve JICA Türkiye Ofisi Başkanı Sayın Nobuhiro İKURO tarafından yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından Arkeolog, Konservatör İlkay İVGİN’i konuşmacı olarak konuk ettiğimiz seminerin moderatörlüğünü Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Esra YILDIZ yaptı.

İlkay İVGİN Bey 2017 yılında Japonya’ da aldığı eğitim sonrası hazırladığı ve başarıyla uygulamaya koyduğu eylem planıyla “Müze Depolarının Böcekten Arındırılması” konusunda 2018 yılında Derneğimizce başarıyla ödüllendirilmişti.

Sayın İVGİN’ in aldığı eğitimden bugüne kadar, kurumunda, sivil toplum kuruluşları ve üniversite ile birlikte yaptığı başarılı çalışmalarını dinleme fırsatı bulduğumuz semineri, Japonya’dan dostlarımız, Filistin ve Tacikistan JICA Derneği üyeleri, Türkiye’ deki üyelerimiz ve ilgi grubundan oluşan 30 katılımcı izledi.

Soru ve cevap bölümünün ardından iki hafta sonra gerçekleştirilecek " İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Afet Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar” seminerinde buluşmak üzere programın kapanışı yapıldı.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Taziye

コメント


bottom of page