top of page

Doğu Karadeniz’ de Çay Tarımı ve Japonya ile Yapılan İyi Uygulamalar

Derneğimiz ve JICA Türkiye Ofisi işbirliği ile, hem izleyicilerin farklı konulardaki uzmanlardan bilgi edinmeleri ve entelektüel seviyelerini geliştirmeleri hem de JICA katılımcıları arasındaki bağların güçlendirilmesini amaçladığımız çevrimiçi seminerler serisinin ikincisini “Doğu Karadeniz’ de Çay Tarımı ve Japonya ile Yapılan İyi Uygulamalar” konusunda 13 Kasım 2020 tarihinde saat 10.00-11.00 arasında gerçekleştirdik.

Açılış konuşmaları, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı, A.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Sayın Hasan H. ATAR ve JICA Türkiye Ofisi Başkanı Sayın Nobuhiro İKURO tarafından yapıldı.

Çaykur Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünden, Yetiştiricilik ve Islah Kısım Müdürü Sayın Ayhan HAZNEDAR’ ı konuşmacı olarak konuk ettiğimiz seminerin moderatörlüğünü JICA Türkiye Ofisinden Program Yönetici, Doç. Dr. Emin Özdamar yaptı. Bilindiği üzere Ayhan Bey, Enstitüsünde yaptığı başarılı çalışmalar ve Japonya’da aldığı eğitim sonrası hazırladığı ve uyguladığı eylem planıyla geçtiğimiz yıl Derneğimizce başarıyla ödüllendirilmişti. 

Sayın Haznedar’ın 2007 yılında aldığı eğitimden bugüne kadar, enstitüsü ve bölgesinde yaptığı başarılı çalışmaları dinleme fırsatı bulduğumuz semineri, Japonya’ dan dostlarımız, Filistin ve Mısır JICA Dernekleri, Türkiye’ deki üyelerimiz ve ilgi grubundan oluşan yaklaşık 40 katılımcı izledi.

Soru ve cevap bölümünün ardından iki hafta sonra gerçekleştirilecek “Türkiye ve Japonya'da Müzeler ve Kültür Varlıklarının Korunması” seminerinde buluşmak üzere programın kapanışı yapıldı.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Taziye

Comments


bottom of page